Kendra Kairi Vaino

Toitumisterapeut, motivatsioonikoolitaja, rahvusvaheline hindaja ja fitness instruktor.
Kendra lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli aastal 2000 sotsiaalteaduste bakalaureuse kraadiga ja töötas pikalt telekommunikatsioonisektoris, lahkudes 2011 omal soovil regioonijuhi ametikohalt, et pühenduda tervislike eluviiside edendamisele.

Riikliku kutsega toitumisterapeut (EKR6). Kuulub Eesti Toitumisnõustajate Ühendusse (ETNÜ) ja Eesti Toitumisteraapia Assotsatsiooni (ETTA)Meelte kooli mentor.
Toitumisteraapia Keskuse toitumisterapeut.
NutriDream meeskonna liige.

Läbinud aastatel 2016-2020 Tervisekoolis: toitumisnõustaja õppe (350h 13,5 EAP), tervisenõustaja toitumise alal (250h 9,6 EAP) ja terapeudi õppe (200h 7,7 EAP)
omandades teadmised, mis vastavad toitumisterapeudi, tase 6 kutsestandardile.
Lisaks on ta täiendanud koolitustel Rahvatervise Akadeemias ja Tartu Ülikoolis, mis käsitlevad psühholoogiat, kaalujälgimise psüühilisi mehhanisme, laste söömishäireid, sportlase toitumist ja verenäitajaid ning toidu töötlemise tehnikaid, närvisüsteemi toetamist toitumisega ning haiguspõhiseid juhtumeid.

Treenerina kuulub aastast 2009 MyFitnessi meeskonda, kus alustas rühma- ja personaaltreenerina ning alates 2015 keskendudes noortetreeningute eestvedamisele viies läbi alates 2018 ka MyFitnessi noortelaagrit.
Alates 2021 Kaalukirurgia Keskuse liikumisnõustaja/treener.

Omandanud täiendõppena Tallinna Ülikoolis spordi üldaineid (kokku 130h 10 EAP), Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu täiendkoolitusi (40h) ning Tartu Ülikoolis lapse rühi arengut ning sportlaste motoorse võimekuse hindamist, lihastasakaalu ja kehahoidu puudutavad teadmised (14h 0.5 EAP).
Alates 2013 rahvusvaheline hindaja Les Mills Nordic meeskonnas, Les Mills BODYPUMP ja BODYBALANCE programmide Elite Instruktor ning treenerite tugiisik Instructor Coachi rollis.

Koolitajana alustas Kendra juba Elisa Eesti AS uute töötajate sisseelamisprogrammis osaledes ning on tänaseks teinud koostööd mitmete koolidega ja aidanud koolitustega mitmete ettevõtete töötajaid tervislikuma eluviisi poole. Omab riiklikku Täiskasvanute koolitaja kutset (EKR5).

Kendra osales oma edulooga CV Online kampaanias „Mina tean“

Nike Training Day presenter 2018
Reebok Fitness Festival presenter 2017
MyFitness Les Mills Weekend presenter 2017
Eesti Parim Teenindaja 2007

Kendraga saab ühendust e-posti aadressil kendra@foodandfitness.ee ja
telefonil +372 554 1155

Rohkem infot:
Food & Fitness OÜ - Kendra Vaino konsultatsioonid
FB Toitumisterapeut Kendra