Jaana S. Liigand-Juhkam

Koos Jaanaga osalevad koolitusprojektides:

Piia Berting
Margus Juhkam
Birgit Linnamäe
Kendra Kairi Vaino

Jaana Susanna Liigand-Juhkam on koolitaja, coach ja õppejõud, koolitusfirma Arikano juhataja, mitmete raamatute autor ja kaasautor, ärijuhtimise ja psühholoogia magister.

Jaana on õppinud Rotary stipendiaadina militaarkallakuga North Georgia College & State University’s USA-s (alates 2013 University of North Georgia) ning kaitsnud magistrikraadi ärijuhtimises Estonian Business School´is aastal 2003 ning psühholoogias Tartu Ülikoolis aastal 2012. 2013-2014. aastal täiendas ta end Erickson College International (Kanada) lahenduskeskse coaching’u programmis The Art and Science of Coaching. Jaana on International Coach Federation ICF-i liige ja ICF Estonia asutajaliige.

Ta on töötanud alates 2002. aastast külalisõppejõuna erinevates ülikoolides (TalTech, EMTA, EBS, TLÜ BFM jt) ning teinud koolitajana koostööd paljude ettevõtetega nii avalikust kui erasektorist. Jaana teemadering hõlmab nii enese kui ka teiste juhtimise psühholoogilisi võtteid, meeskonnatööd, konfliktide ohjamist, stressiga toimetulekut, suhtlemis- ja läbirääkimisoskusi ning õnne, heaolu ja motivatsiooniga seotud küsimusi.

Enne lõplikult koolitusvaldkonda sisenemist töötas Jaana Välisministeeriumis. 2004. aastal asutas ta koolitusfirma Arikano, mis on registreeritud ka Eesti Hariduse Infosüsteemis. Lisaks on ta täiendanud ennast Reporterikoolis ajakirjanduse valdkonnas ja teinud erialast kaastööd ajalehele Äripäev ning ajakirjadele Director ja Psühholoogia Sinule. Ta on koostanud Äripäeva raamatu “Ettevõtte riskid” ning koos A.Virovere ja R.Alasega käsiraamatu ”Organisatsioonikäitumine” (2005, 2008). Veel on ta PARE Personalijuhtimise käsiraamatu (2007) koolituse peatüki koostaja ning kaasautor. Samuti on ta esinenud ettekannetega arvukatel konverentsidel ja seminaridel. 2008. aastal valiti ta TLÜ Täiendkoolituskeskuse Aasta Koolitajaks.

Jaanal on alates 2008. aastast täiskasvanute koolitaja, tase 7 kutsekvalifikatsioon ja ta on täiskasvanute koolitaja kutsehindamise komisjoni liige. Täiskasvanute koolitaja kutse kohta saab lähemalt lugeda Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni Andras kodulehelt.

Jaana on koostöös erinevate partneritega läbi viinud koolitusi järgnevatele organisatsioonidele:

ABB, Adeli Rahvusvaheline Rehabilitatsioonikeskus, Aditro, Adven, Arco Vara, Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskus, Autoregistrikeskus, Bigbank, Bondora, Coca-Cola HBC Eesti, CUTForm, Haigekassa, Haridusamet, Innove, Ixonos Estonia, Eesti Elektritööde Ettevõtjate Liit, Eesti Energia, Eesti Raudtee, Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit, Eesti Noorteühenduste Liit, Eesti Pimedate Liit, Eksar-Transoil, Ensto Elekter, ERGO Insurance, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Icefire, Icosagen, Ida-Tallinna Keskhaigla, IPM Elektroonika, Kaitseliit, Kaitseressursside Amet, Kaitsevägi, KarKat Fashion, Keskkonnaagentuur, Keskkonnaamet, Keskkonnaministeerium, Kontaktikeskus, Krausberg, Krediidipank, Kristiine Kasiino, Kodakondsus- ja Migratsiooniamet, Leivaliit, Luminor Bank, Lääne-Tallinna Keskhaigla, Maanteeamet, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Maksu- ja Tolliamet, Medicum, Metos, Munitsipaalpolitsei Amet, Nets Estonia, Omniva/Eesti Post, Panbaltica, Piirivalve Lennusalk, Pirita Top Spa, Politsei- ja Piirivalveamet, Printall, Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Päästeamet, Rahandusministeerium, Registrite ja Infosüsteemide Keskus, Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutus, Riigikogu Kantselei, Riigi Metsamajandamise Keskus, Riigi Tugiteenuste Keskus, Saku Õlletehas, Salva Kindlustus, SEB Pank, Seesam Kindlustus, Siseministeerium, Sotsiaalministeerium, Stockmann, Swedbank, Swedbank P&C Insurance, Taimetoodangu Inspektsioon, Tallinna Linnakantselei, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, Tallinna Tehnikaülikool, Tallink, Tamro, Tarbijakaitseamet, Tartu Ülikooli Kliinikum, Teede Tehnokeskus, Telia, Tiigrihüppe Sihtasutus, Toila Sanatoorium, Transcom, TransferWise, Töötukassa, VaataMaailma Sihtasutus, Viru Vangla, Volvo Estonia, Õhtuleht, Wisemedia. Lisaks täiskasvanute koolitajate kvalifikatsioonikursused, koolijuhtide ja õppealajuhatajate täiendkoolitused ning koolitused kohalike omavalitsuste, lasteaedade, koolide ja täiskasvanute gümnaasiumide töötajatele üle Eesti.